Obstawianie meczy i betowanie CS:GO (2020)

Zakłady Bukmacherskie na CS:GO (2020)

Wiele osób zastanawia się gdzie może znaleźć najlepszą ofertę na e-sport i gdzie bez żadnych zastrzeżeń możemy obstawiać CS:GO. Trafiając na naszą stronę z pewnością poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rynek e-sportu z każdym rokiem powiększa się o kilkadziesiąt procent, teraz przekroczył już milion dolarów. W roku 2019 rozgrywki turniejowe CS:GO oglądało 454 mln osób, a regularnie grających zawodników jest ponad 20 mln miesięcznie. Dlatego u wielu bukmacherów w Polsce powstały nawet nowe zakładki dotyczące e-sportu, w tym rozbudowane propozycje dla fanów CS:GO.

Według oficjalnego rankingu stworzonego przez sympatyków tej gry, pierwsze miejsce zajmuje LV BET, potem Betclic i STS. Poza podium uplasowali się tacy bukmacherzy jak: TOTALbet, forBET, ETOTO, Fortuna, Betfan, Milenium oraz Totolotek – wszyscy oferują możliwość obstawiania CS:GO.

Jak obstawiać mecze CS:GO? Betowanie w prostych krokach

Wbrew pozorom zawieranie zakładów na e-sport, w tym przypadku Counter-Strike: Global Offensive nie różni się niczym od obstawiania tradycyjnych dyscyplin sportowych. Potrzebne nam będzie oczywiście konto u legalnego bukmachera, który zatroszczy się o interesującą nas ofertę. Im bardziej będzie ona rozbudowana i różnorodna, tym łatwiej będzie nam wybrać zdarzenia, które umieścimy na swoim kuponie. Na początek przejrzyjmy ofertę jednego z bukmacherów by łatwiej było zobrazować to na czym będziemy bazować obstawiając CS:GO – dostępne są następujące podstawowe zakłady:

 • Zwycięzca meczu
 • 1 lub 2 drużyna wygra minimum jedną mapę
 • Zwycięzca poszczególnej mapy
 • Handicap na mapy
 • Under/over 2,5 na mapy
 • Suma map – ile zostanie ich rozegranych w meczu
 • Dokładny wynik w mapach
 • Czy będzie potrzebna dogrywka w mapie
 • Handicap na rundy w danej mapie
 • Zawodnik z największą ilością morderstw(fragów)
 • Suma rozegranych rund w mapie

Widać doskonale, że powyższe zakłady dla osób mających jakąkolwiek styczność z bukmacherką będą zrozumiałe i przejrzyste. W CS:GO nie ma remisów, możemy typować zawsze wygraną jednej z dwóch drużyn biorących udział w danej rozgrywce. Obstawianie meczów Counter Strike: Global Offensive wiążę się również ściśle z mapami na których rozgrywane są mecze. Drużyna żeby wygrać musi wygrać na dwóch mapach z drużyną przeciwną(ostateczny możliwy rezultat 2-0,2-1,1-2,0-2). Mecz składa się z 30 rund i kończy się wygraniem przez jedną z drużyn 16(w przypadku wyniku 15-15 na poziomie turniejowym obowiązuje dogrywka). Analogiczna sytuacja jak w tenisie, w którym sety podzielone są na gemy – dlatego nie jest to tak skomplikowane jak się niektórym wydaje. W turniejach walczą ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny, obstawiać możemy osiągnięcia każdego gracza z osobna – głównie chodzi o liczbę zabójstw(fragów) i porównanie tego z innymi graczami.

Warto zauważyć, że nie trzeba być wcale specem od CS:GO aby zacząć obstawiać ten e-sport na stronach bukmacherskich. Wiedza w tym aspekcie oczywiście może zaprocentować, ale w internecie istnieje tyle materiałów branżowych odnośnie Counter-Strike’a, że nadrobienie zaległości nie będzie wcale takie trudne. Dla początkujących przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Wam z pewnością wdrożyć się w obstawianie CS:GO. Oto one:

  • Drużyna składa się z 5 zawodników, pomimo że to wirtualny sport to ich samopoczucie, aktualna dyspozycja oraz forma mają ogromne znaczenie dla wyniku meczu.
  • Przeanalizuj statystyki każdego gracza i skład w którym drużyna osiąga najlepsze rezultaty. Absencja jednego z nich może znacząco wpłynąć na grę całej drużyny.
  • Jeżeli turniej rozgrywany jest np. w Azji to pamiętaj, że zawodnicy z Europy mogą mieć problem z aklimatyzacją przez inną strefę czasową. Jest to szczególnie ważne na początku turnieju.
  • Zapoznaj się zawsze z przewidywaniami ekspertów, to oni zwykle mają największą wiedzę i są najbardziej zorientowani w najbliższych turniejach i oczekiwaniach danych drużyn.
  • Sprawdź na jakich mapach będzie rozgrywka turniejowa – pamiętaj, że każdy zespół ma swoją ulubioną na której radzi sobie najlepiej.
  • Porównuj mecze bezpośrednie między danymi drużynami, często zdarza się tak, że ktoś komuś kolokwialnie mówiąc – nie leży.
  • Konkurencja w CS:GO jest coraz większa, jednak czołówka od wielu lat się nie zmienia – dlatego dokładnie trzeba śledzić transfery między poszczególnymi drużynami.
  • W e-sporcie też nie ma „pewniaków” – nawet najlepiej grająca drużyna na świecie może mieć słabszy dzień, weź to pod uwagę obstawiając swoje pieniądze.

Betowanie CS GO – najlepszy bukmacher na 2020 – jak go wybrać

Najważniejszym czynnikiem, który sprawi, że przez cały rok będziemy mieli co obstawiać jest to, czy dany bukmacher oferuje wszystkie turnieje CS:GO, od tych największych ESL One i ESL Premier League do tych dużo mniejszych turniejów z organizacji FACEIT czy Dream Hack i innych. Drugim bardzo ważnym aspektem jest różnorodność zakładów i rozbudowana oferta na obstawianie CS:GO. Jeżeli bukmacher ma dostępnych tylko kilka podstawowych rynków, głównie na zwycięstwo czy porażkę danej drużyny to na dłuższą metę nie będzie to dla nikogo atrakcyjne. Najbardziej e-sportowi bukmacherzy wiedzący, że CS:GO zrzesza z każdym rokiem coraz większą liczbę fanów, oferuje nawet ponad 50 rynków na jeden mecz – a w każdym kilkanaście innych kombinacji dla urozmaicenia zakładów. Ostatnim ważnym punktem wyboru najlepszego bukmachera będą oferowane przez niego kursy na dane zdarzenia z CS:GO. Warto porównywać je na różnych stronach bukmacherskich, bo im wyższy kurs, tym wyższa będzie nasza wygrana. A czasem różnice między poszczególnymi bukmacherami bywają bardzo okazałe. Gdy zwrócimy szczególną uwagę na te trzy aspekty, obstawianie CS:GO będzie prawdziwą przyjemnością.