Polsat Games otrzymuje prawa do transmisji ESL Pro Tour

DreamHack i ESL sprzedały polskiej telewizji prawa do transmisji rozgrywek z gry Counter-Strike: Global Offensive z całego cyklu ESL Pro Tour.

Polsat Games do tej pory kojarzyła się fanom e-sportu głównie z transmitowania gry League of Legends. Jednak w ostatnim czasie zaskoczyła wszystkich informacją, że pokaże około 2000 godzin z gry CS:GO w roku 2020. Możemy mieć więc pewność, że telewizja pokaże nam kilkanaście turniejów z rozgrywek na najwyższym światowym poziomie.

Polsat Games otrzymuje prawa do transmisji ESL Pro Tour

Większość transmisji będzie prowadzona bezpośrednio ze studia w Warszawie, gdzie Polsat Games poza pokazywaniem samej rozgrywki będzie też udostępniała dla widzów komentarze na żywo i analizy wszystkich pojedynków.

Rozszerzenie oferty Polsat Games o transmisje z najważniejszych turniejów Counter-Strike: Global Offensive jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju kanału. Rozumiemy jak ta gra jest ważna dla fanów e-sportu. Z tego powodu chcemy ją pokazywać w najlepszym wydaniu, mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie z kibicami będziemy mogli obserwować rywalizację polskich drużyn na europejskich scenach. Przygodę z CS:GO rozpoczęliśmy w ważnym dla tego tytułu miejscu – w Spodku, w którym odbywały się finały cyklu Intel Extreme Masters, śledzonego rokrocznie przez miliony fanów na całym świecie ”– mówi Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games.

Tak naprawdę ESL Pro Tour zaczęło łączyć sporą ilość niepowiązanych turniejów ESL i DreamHack w jedną całość. Dzięki temu zabiegowi jest możliwe ujednolicenie rozgrywek i doprowadzenie do ich podsumowania dwoma ogromnymi turniejami w roku.

Celem współpracy jest głównie stworzenie dla początkujących graczy kompletnej ścieżki, którą powinni podążać w myśl zasady – „od zera do bohatera”. Dlatego powstała znacznie bardziej przejrzysta struktura rozgrywek, tak aby nowi fani e-sportu i gry CS:GO potrafili łatwo się w tym odnaleźć. A to wszystko ma być zwieńczone piękną historią i przekazywaniem emocji, tak aby jeszcze bardziej zrzeszyć fanów CS:GO.

„Counter-Strike był zawsze solidnym produktem w Polsce ze względu na turniej IEM Katowice oraz liczbę wszystkich zawodników i fanów. Dlatego cieszymy się, że Polsat Games jako pierwsza prywatna telewizja w Polsce zdecydowała się skupić na e-sporcie i transmitować rozgrywki z CS:GO” – Torsten Haux, wiceprezydent ds. globalnych praw medialnych ESL.

CS:GO już od dwóch dekad jest na rynku, a tak naprawdę ciągle rośnie jej popularność wśród fanów e-sportu. Jest to idealny przykład na to, że ta gra jest jak wino, im starsza tym lepsza. Praktycznie codziennie rozgrywany jest jakiś turniej on-line, a liczba graczy na świecie przekracza średnio pół miliona miesięcznie. Najlepsi zawodnicy są bardzo popularni i skupiają wokół siebie ogromną społeczność sympatyków. Dlatego transmitowanie przez Polsat Games największych turniejów świetnie wpłynie na popularyzację CS:GO wśród fanów e-sportu w Polsce.

Dodaj komentarz